ПОСТСКРИПТУМ “Медичні ралі Київщини-2023”
- В'ячеслав Герасименко
- 10 жовт. 2023 р.
- Читати 6 хв
Оновлено: 6 лист. 2024 р.
Скромна і виважена. Розумна і мудра. Сильна і впевнена. Тендітна і вродлива. Оксана Шарко – генеральний директор Київського центру обласної “екстренки”.
Маленькими, але впевненими кроками, лише вперед
Їй немає рівних. Жінка – керівник, яка за короткий термін зуміла об’єднати і згуртувати величезний колектив, а ще – підтримати, вселити віру та надію в краще. Вона чітко знає, що треба для розвитку та професіоналізму команди Київського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Справжній реформатор і генератор оригінальних ідей. І одна з них 6 жовтня успішно втілилася у життя: “Медичне ралі Київщини – 2023”.

Оксана Шарко, генеральний директор Київського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф: “Осіння пора року для проведення масштабної події для нашого Центру обрана не випадково. Планувалося, що захід буде приурочений до Дня захисників та захисниць. По суті, так і сталося. Я щиро вдячна колегам за підтримку та можливість провести медичні змагання і створити неймовірно святкову атмосферу для усіх присутніх на нашому заході. І… до Перемоги всі!”
До перших медичних змагань серед бригад екстреної медичної допомоги Київщини почали активно готуватися ще влітку. До втілення ідеї були залучені усі: увесь склад навчально-тренувального відділу, первинна профспілкова організація КНП КОР “КОЦЕМД МК” на чолі з Ларисою Кравченко, керівники 6 станцій ЕМД. Команда, яка спрацювала як єдине ціле, єдиний механізм і яких об’єднала впевненість та професійний підхід.
Об’єднані силою магнетизму та ідеєю. Ідейні, креативні, завзяті і спритні.

За що б не бралися ці хлопці, в їхніх руках все горить і справа йде на лад. Про склад навчально-тренувального відділу під керівництвом Артура Якущенка невтомно можна розповідати годинами: Вадима Бартківського, Дмитра Сурмачевського, Ігоря Якубенка, Юрія Ложкіна, Павла Пєрмякова. До дружньої компанії на запрошення очільника відділу НТВ до процесу підготовки перегонів долучився завідувач підстанції ЕМД м. Боярка і суддя на змаганнях Ростислав Замрій. До речі, ідея конкурсу “Шульга”, з інфарктом у пацієнта, його. На мужніх плечах чоловіків була відповідальна місія: виїзди на локації, задумка, розробка і написання сценаріїв до конкурсів, життєвих ситуацій. До речі, усі ситуаційні сценарії відпрацьовувалися хлопцями з реальними людьми. Також придуманий ними і дизайн чашок, банера і прапора. Так, відтепер наш Центр має ще й власний стяг. Крім цього, хлопці власноруч побудували трасу для ралі. Кожний витесаний і забитий кілочок, вказівники, огорожа – ніби під лінійку, а також друк мап маршруту – все це зроблено невтомними руками хлопців НТВ.

Артур Якущенко, керівник навчально-тренувального відділу, ведучий і суддя медичних змагань: “Такого фурору я не очікував насправді. Не думав, що завітає на наше свято велика кількість поважних гостей. Жалкую, що не було телебачення, хотілося б якісного гарного сюжету на пам’ять. Отримав неймовірне задоволення від того, що ми зробили. Ми задали високу планку, тому знижувати рівень нам тепер не можна. Зробили перші, зробимо і другі змагання. Впевнений, що не гірші.”
Медики екстреної медичної допомоги – воїни. В них свій фронт!
Екстренка – це перш за все люди. Рятувати людські життя – прямий обов’язок медика швидкої. Бути частиною команди професіоналів Київської обласної екстреної служби – покликання. Вони кайфують від своєї роботи і без вагань, зайвих слів і страху, з гумором і вогником в очах бригади ЕМД завжди готові здійснити виїзд на виклик навіть тоді, коли, здається, що бракує сил. На їхні плечі припало чимало непростих випробовувань: пандемія коронавірусу та повномасштабне вторгнення русні. Їм все вдалося і вдається й досі. А подолання стресових ситуацій за непростих обставин сьогодення доводять їхню готовність до будь якого “бою”.

Тетяна Семенова, заступник голови Київської обласної ради: “Працівники обласної екстреної медичної допомоги, без виключення, водії в тому числі – вони всі для мене герої на чолі з Оксаною Миколаївною. Під час війни бригади обласної екстренки дуже проявилися. Працівники ЕМД побачили, що вони не байдужі. Їх підтримує керівництво, покращує їхні навички. Медичні змагання (ралі) проводяться на достойному і високому рівні. Тому такий захід – це, перш за все, виклики самим собі. На нього чекав увесь колектив екстренки, а це майже 2 тисячі чоловік. Низький уклін всім і велика подяка.”
Ідея заходу проста: об’єднати і згуртувати колектив, показати те, чим займаються наші медики екстреної медичної допомоги під час викликів і взагалі, що вони орієнтуються і миттєво реагують на життєві ситуації та вміють грамотно надавати догоспітальну допомогу будь-якої складності. На цьому підґрунті, власне, і будувалися усі 5 етапів конкурсу для учасників: взаємодіяти між собою в команді, миттєво зорієнтуватися і правильно встановити діагноз, провести сортування пацієнтів, надати допомогу при гострому коронарному синдромі. Особливістю бригад ЕМД є те, що водії входять у склад тієї ж самої бригади. На змаганнях вони продемонстрували вищий пілотаж: майстерно маневрували спецавтомобілями та на достойному рівні разом із медиками надавали догоспітальну допомогу пацієнтам.
Зосередженість. Неупередженість. Об’єктивність
Оцінювали масштабний захід 11 членів суддівської колегії. Хвилювалися не менше, ніж самі учасники змагань. Пильне око команди рефері зосереджувалося не лише на виконанні завдань бригад та правильності дій і теоретичних знань, а й стежили за тим, аби сторонні особи не підказували учасникам дійства. Бо вимоги до них були надвисокими. За підказки можна було отримати попередження і позбутися балів, ще гірше – дискваліфікація бригад.

Вадим Суховатенко, медичний директор, Головний Суддя медичних змагань: “Найголовніше завдання, яке стояло перед учасниками – не нервувати і отримати задоволення від участі у перегонах, перш за все. Крім цього, важливо було дотримуватися правил безпеки. Адже війна триває, тому усіх ми попросили з розумінням поставитися до ситуації сьогодення: не викладати фото під час змагань у месенджерах та вимкнути на своїх мобільних пристроях геолокацію.”
Радушна і дружня гостинність – запорука успіху співпраці та процвітання
Продумати все до дрібниць можуть лише Українці! Неймовірно мальовнича місцевість була обрана для проведення перших за всю історію існування Київської обласної екстренки медичних стартів. Макарівський район, Бишівська територіальна громада. Грузьке – затишне українське село Київщини, з голосистими півнями на світанку. Населений пункт, який, в прямому сенсі, потопає у розкішних кронах дубів та кленів, пишні біло-жовті берези прикрашають мало не кожен двір, а аромат хвої насичує і без того свіже повітря. Гостинність людей, які долучилися до організаційних моментів: Бишівського сільського голови Івана Розная, старости Гружчанського округу Тетяни Ларчикової, т.в.о. директора Гружчанської гімназії Майї Романової та її колективу, вразила простотою, привітністю і увагою. Під час наших змагань шкільні заняття не відмінили, а тимчасово були переведенні в онлайн режим.
Шкільне подвір’я – місцина, яка ідеально підійшла для проведення заходу, враховуючи усі вимоги затвердженого положення.

Іван Рознай, Бишівський сільський голова: “Проведення таких заходів – це не лише престиж і рейтинг. В першу чергу – людські стосунки і налагоджена комунікація для співпраці. Ми тісно співпрацюємо з екстреною медичною службою області. На початку війни і під час війни ми працювали пліч-о-пліч. Одна з бригад ЕМД знаходиться в нашій Бишівській амбулаторії. Тому, коли до нас звернулася Оксана Миколаївна, ми одразу сказали: “ТАК!” Представники центру об’їхали усі локації територіальної громади і обрали місце тут, в Грузькому. Велика територія, яка найбільше відповідає умовам проведення такого масштабного заходу. Для нас – це спільна робота, особливо коли правильно налагоджена комунікація. Нам це не складно, навпаки приємно, коли до нас приїжджають люди.”
Адреналін. Драйв. Очікування.
Втомлені, але неймовірно щасливі. 6 годин цікавих перегонів з перервою на смачнющий поживний обід, приготовлений в казанах просто неба на дровах, як мить: на одному диханні. А за двадцять хвилин склади медичних бригад в яскраво-червоній формі знову вишикуються на плацу біля своїх спец автомобілів в очікуванні оголошення результатів профільних змагань. За право бути кращими боролися 6 бригад екстреної медичної допомоги: Білоцерківська, Броварська, Вишгородська, Обухівська, Переяславська та Фастівська. Вони всі для нас незламні переможці. Однак в будь-яких змаганнях потрібно визначити трійку лідерів.
Перше місце посіла бригада Фастівської станції екстреної медичної допомоги. Переможці отримали кубок, подяки, брендовані чашки та ключі від новенького спецавтомобіля класу “С”, які урочисто вручила пані Тетяна Семенова.
Друге – команда Броварської СЕМД, а третє місце дісталося представникам Вишгородської станції екстреної медичної допомоги.
Святковий піднесений настрій бригад обласної екстренки не описати словами. Атмосферу заходу “Медичне ралі Київщини-2023” можливо було відчути лише побувавши на місці змагань.


Георгій Зубковський, начальник Броварської СЕМД: “З огляду на те, що команди були дуже обмежені в часі, який виділявся на проходження завдання, досить продумано все в організації. Вразив і той момент, що кожний етап сценарію одного дійства логічним ланцюжком переходив в наступний. Розробка сценаріїв була побудована на реальних подіях – це надзвичайна ситуація: сортування, червоний сортувальний майданчик і госпіталізація пацієнта з критичним станом в медичний заклад. Цікаво було за усім спостерігати.”
Владислав Погрібний, керівник Білоцерківської СЕМД: “Враження позитивні. Колеги з неймовірною відповідальністю і заохоченням поставилися до проведення змагань. І тому, на мою думку, такі заходи є необхідністю для працівників екстреної служби, бо саме вони підвищують рівень кваліфікації та відповідальності завдяки професійним перегонам.”
Сергій Снігур, начальник Фастівської СЕМД: “Це перший захід на обласному рівні. Продумані до дрібниць конкурси. Вразило неупереджене, чесне і кваліфіковане суддівство. Завзятий дух бригад самих змагань відчувався дуже. Особисто я залучив лінійну бригаду до змагань. Для нас це свято. І побувавши на такому заході, медики отримують беззаперечний досвід у великому навчанні.”
Коли є мета, відсутні перешкоди
Організація і успішне проведення масштабного заходу Київського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф на високому достойному рівні довели, що заклад відбувся як установа. І це не просто установа з надання медичних послуг для жителів Київщини, а це безперервний пошук та розвиток для досягнення і підкорення найкращих світових стандартів у сфері екстреної медичної допомоги. Крім цього, це розвиток людського професійного потенціалу, комунікація і згуртованість колективу. Підтвердженням цьому є результати змагань, які показали, що колектив обласної екстренки став зрілим і готовий до будь-яких викликів.
Ну а успішному завершенню медичного ралі, без тривог і переховувань, безумовно, завдячуємо нашим Збройним силам України. Низький Вам уклін.

Попереду у колектива Київського обласного центру екстреної медичної допомоги є нові поставлені цілі і спільна мета. Наступні зупинки – Всеукраїнські та Міжнародні перегони.
В добру путь, колеги!
Comments