top of page

НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНІ КУРСИ ЦЕНТРУ

Оновлено: 6 лист. 2024 р.


Вони не мають права боятися! Не мають права на помилку! Не мають права відкласти свою роботу на декілька хвилин, а на певний час – тим паче! Від їхньої оперативності, обізнаності та блискавичного реагування залежить життя пацієнтів.

40 медиків поповнили ряди співробітників Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Мова йде про дипломованих молодших спеціалістів – фельдшерів екстренки, які цьогоріч закінчили профільні медичні коледжі. Однак, перш ніж виїжджати на самостійні виклики, в нашому Центрі було прийнято колегіальне рішення підвищити самооцінку молодим спеціалістам: вдосконалити теоретичні знання та відточити практичні навички.

Все геніальне просто, і все просте – геніально!

Ідея створення навчально-практичних курсів для молодих дипломованих спеціалістів екстренки належить Генеральному директору Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Оксані Миколаївні Шарко. Унікальність навчання полягає у вихованні своїх кваліфікованих спеціалістів, а також мотивації професійного росту. Насичена програма двотижневого тренінгу складалася з двох частин: теоретичної та практичної. Всі заняття проходили на базі Київського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Начитка лекцій була простою і доступною для засвоєння. А формат “діалога” або “бесіди” виявився досить прийнятним для наших курсантів. Лектори – це найкращі співробітники Київського обласного Центру з величезним досвідом роботи в екстреній медичній допомозі.

“На долю випускників медзакладів освіти випало чимало випробувань: це і ковід, і повномасштабне вторгнення. До слова, ці умови досить жорстко вплинули на рівень знань в українській освіті в цілому. Наші діти, тепер вже колеги, були позбавлені повноцінного очного навчання. Теоретичні знання, звісно, добре, але для медика екстренки найголовніше – це практичне вдосконалення своїх знань. Тому у 40-ка наших колег-фельдшерів була унікальна можливість прокачати свої знання та вміння на практичних заняттях в умовах, наближених до реальних: ставилася задача, і курсанти мали діяти по ситуації”, – розкрив суть ідеї заступник генерального директора з оперативної та тренувальної роботи медицини катастроф Олег Степанович Куц.

2 тижні інтенсиву і на одному диханні…

Кожен день курсантів був погодинно розписаний. Перша лекція розпочалася для молодшого спеціаліста з охорони праці медика на робочому місці, а також санітарно-гігієнічного режиму. Дбати про особисту безпеку та власне здоров’я – задача номер один для фельдшера екстренки. Усі медичні працівники в повному обсязі забезпечуються спеціальним одягом та взуттям і зобов’язані його використовувати. Під час виїзду на виклики фельдшери мають бути пристебнуті пасками безпеки, а жінки ще й дбати про охайність волосся, яке має бути акуратно зібране в пучок.

“На жаль, вплив шкідливих факторів виробничого процесу медика може вплинути на подальшу роботу наших співробітників,” – пояснила присутнім начальник відділу охорони праці Наталія Зубко.

І додала, що вкрай уважними треба бути до всіх деталей в санітарному транспорті: до себе, до контакту з інфікованими пацієнтами, відпрацьованим матеріалом, не забувати також і про психоемоційне навантаження.

“Бути фельдшером екстреної медичної допомоги – це покликання і своєрідний стиль життя. Фельдшер – це багатопрофільний фахівець з величезним портфелем знань та практичних вмінь, який надає першу догоспітальну медичну допомогу нужденним. Рятувати життя – Ваш прямий обов’язок”, – підхопила свою колегу головний фельдшер обласного Центру Олена Люлявська.

Потрібною та насиченою для новоспечених фельдшерів була лекція актуальних запитань ЕКГ-діагностики та надання медичної допомоги пацієнтам з гострою серцево-судинною патологією в аспекті догоспітального етапу. Виклики бригад екстреної медичної допомоги, в переважній їх більшості, пов’язані саме з критичними станами пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями. З медичним директором Вадимом Ігоровичем Суховатенком курсанти розібрали на конкретних прикладах ситуації, з якими часто стикаються медики на викликах.

“Надважлива підтримка молодого спеціаліста особливо на початку профільної кар’єри, бо перші кроки завжди складні. Я пригадую себе в цьому віці, коли починав фельдшером швидкої допомоги. Тому вчитися, вдосконалювати свої вміння, коли є на це час і тим паче можливості, дуже цінно,” – поділився своєю думкою медичний директор НКП КОР “КОЦЕМД МК” Вадим Суховатенко.

Ознайомилися з особливостями оперативно-диспетчерського відділу: реагуванням на вхідні дзвінки та умови госпіталізації хворих в Київській області.

Курсанти мали змогу також ознайомитися і з медичною апаратурою та оснащенням спецавтомобілів екстреної медичної допомоги. До речі, все обладнання є високоякісним та відповідає сучасним технологіям та міжнародним вимогам. Також випробували приладдя й на практиці. Розібрали надання екстреної медичної допомоги при певних невідкладних станах. Рольові інсценування ситуацій, наближені до реальних, прийшлися до душі молодим фельдшерам.

Підбиваючи підсумки, хочеться беззаперечно зазначити той факт, що подібні курси започатковані нашим Центром були ефективними та видовищно-ефектними. Створення лекторами стресових ситуацій відточили найголовнішу навичку – тримати себе в руках і опановувати свої емоції, тобто за будь-яких умов в жодному разі не піддаватися паніці та діяти холодним розумом.  

Логвиненко Марія, ППБ “Мила

“..хочу залишити свій відгук про навчання з професійної підготовки фахових молодих спеціалістів – фельдшерів з МНС. Продуктивний курс: насичений найнеобхіднішою для роботи інформацією та відпрацювання практичних навичок. Робота в симуляційних ситуаціях, які висвітлювали реальні події. Курс скерований на мотивацію роботи молодих спеціалістів: покращення роботи в реальних умовах з реальними пацієнтами на викликах. Хочеться ще більше і більше вдосконалюватися та поглиблювати свої знання. Дуже вдячна! Чекаю на нові курси!!!”

Шовтенко Олександра, Фастівська СЕМД

“Для себе з курсів я зрозуміла, як працювати у відповідних належних умовах, плідно працювати і діяти в команді. Закріпила теоритичні знання і відпрацювала набуті навички на практиці…”

Коба Анастасія, Вишгородська СЕМД

“Хочу щиро подякувати усім причетним за організацію таких потужних інтенсивних курсів для молодих спеціалістів.

Теоретична частина була сповнена потрібною для роботи інформацією. Але хотілося ж все таки більш ситуаційних задач та клінічних випадків.

Практична частина виявилася неймовірно енергійною та цікавою. Саме на ній розглядалися і розбиралися ситуації, які можуть виникати на практиці у житті. На заняття йшла з величезним задоволенням та бажанням вчитися, вдосконалюватися, дізнаватися про нові сучасні норми в медицині. Ставлю курсу вподобайку, однозначно потрібні і корисні навчання для молодих спеціалісті.”

P.S: Це лише початок! Далі буде…

Commenti


bottom of page